O autorce bloga

Nazywam się Beata Białek, jestem adwokatem, od 2009 r. działającym przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz gospodarczym.

Prowadzę zajęcia dla studentów studiów magisterskich z zakresu prawa cywilnego, a także specjalistyczne szkolenia z innych gałęzi prawa.

Chcąc podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem nabytym w trakcie wykonywania zawodu oraz w trakcie pracy ze studentami, przygotowałam listę artykułów, które przybliżają problematykę związaną z zagadnieniami takimi jak np. nabycie i dział spadku, prawo do zachowku, ochrona własności, zniesienie współwłasności, podział majątku po rozwodzie, zasiedzenie.

Jeśli szukasz praktycznych odpowiedzi na trudne pytania z zakresu prawa cywilnego przeczytaj moje artykuły lub skontaktuj się ze mną osobiście.

2 odpowiedzi na „O autorce bloga

 1. Ania pisze:

  Witam pani Beato moja sprawa dotyczy dwójki moich nieletnich dzieci .Rok temu zmarła moja siostra ,która była panną i nie miała dzieci ,nie sporządziła testamentu .Ja spadek odrzuciłam u notariusza ,założyłam sprawę w Sądzie Rodzinnym o odrzucenie spadku przez moje dzieci .Sąd nie widział podstaw bym rezygnowała gdyż mieszkanie nie jest zadłużone i odrzucił mój wniosek .Do tego dziedziczenia należą moje nieletnie dzieci ,moja siostra która nie ma dzieci i brat -obydwoje nie zrezygnowali z dziedziczenia .Brat ze siostrą nie mogą się dogadać, nawet nie wiem jakie plany maja odnośnie tego mieszkania .Pani Beato chciałabym jak najszybciej wyeliminować z tej sprawy swoje dzieci, jakie mam prawa co powinnam zrobić aby Sąd przychylił się do moich wniosków by nie popełnić żadnego błędu. Z poważaniem Ania.

  • Beata Białek pisze:

   Dzień dobry,
   Sąd opiekuńczy nie wyraził zgody na odrzucenie spadku w imieniu dzieci, z uwagi na fakt, iż zgodnie z jego ustaleniami w majątku spadkowym są aktywa (mieszkanie) i nie jest on obciążony długami. Zrzeczenie się spadku byłoby więc ze szkodą dla majątku dzieci. W tym miejscu pojawia się, więc pytanie dlaczego zależy Pani na wyłączeniu ze sprawy dzieci, nawet kosztem uszczuplenia ich potencjalnego majątku? Mało prawdopodobne, aby sąd rodzinny wydał zgodę na taką czynność.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *